MARTIN MLYNÁR 6. DAN AIKIKAI

Dojo

KOMOREBI AIKIDO DOJO – ŽILINA

KOMOREBI AIKIDO DOJO bolo založené 14.12.1994 pôsobí v Žiline od apríla 1995.

Zakladateľom klubu a zároveň hlavným učiteľom je Martin Mlynár 6. dan aikikai. Prvý klub založil v roku 1995 v Žiline a neskôr rozšíril svoje pôsobenie do Považskej Bystrice, Púchova a Trenčína.

Dojo patrí pod organizáciu Slovenská Spoločnosť Priateľov Aikidó (SSPA), ktorá vznikla v roku 1998 zaregistrovaním na Ministerstve vnútra SR, je akreditovaná Ministerstvom školstva SR na vzdelávanie trénerov a udeľovanie trénerských tried a od roku 2012 je taktiež oficiálnym členom celosvetovej organizácie AIKIKAI FOUNDATION , Japonsko. Čo znamená, že skúšky technickej vyspelosti našich členov sú oficiálne uznávané na celom svete.

 

SENSEI MARTIN MLYNÁR

Martin Mlynár je zakladateľom a zároveň hlavným učiteľom klubu KOMOREBI AIKIDO DOJO. Aikidó cvičí od roku 1993. Je držiteľom 6.danu aikikai, 1.danu judo.

Je žiakom dvoch svetovo uznávaných osobností aikido. Japonského majstra Seishiro ENDO shihan, 8.dan aikikai, ktorý je priamym žiakom zakladateľa aikido O´sensei Morihei UESHIBA a japonskej legendy aikido Seigo YAMAGUCHI shihan a francúzskeho majstra Franck NOEL shihan, 7.dan aikikai, ktorý bol rovnako žiakom Seigo YAMAGUCHI shihan.

Prvý klub aikido založil v roku 1995 v Žiline, neskôr rozšíril svoje pôsobenie do Považskej Bystrice, Púchova a Trenčína.

Svoju technickú úroveň zvyšuje pravidelným navštevovaním cudzích zemí medzi ktoré pravidelne patrí aj Japonsko. Je organizátorom národných a medzinárodných seminárov.

Ako prezident Slovenskej Spoločnosti Priateľov Aikidó sa snaží rozširovať aikidó spolu ďalšími učteľmi na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pravidelne vedie výukové semináre na Slovensku, Českej Republike, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Ukrajine, Nórsku,…